image description

PVC Dograma Üretimi

Saglikli ve uzun ömürlü bir sekilde pvc pencerelerinizi kullanmak isterseniz yapmaniz gereken belli noktalar vardir.

Pencerenin montaj anindan bütün kullanim süresi boyunca devam eden bir süreç içindedir. Buna göre öncelikle PVC pencere sistemlerinde en can alici nokta montaj oldugunu belirtmek gerekir. Kötü bir dogramayi iyi bir montajci taktigi müddetçe yine uzun yillar kullanabileceginiz bir sistem ortaya çikabilir, fakat iyi bir dogramayi, iyi bir profili dogru montajci takmadigi sürece güzel sonuçlar vermeyecektir.

Montajda kullanilan malzemeler çok önemlidir. Kullanilan malzemede vida araliklari olsun, mermerin tutturulma sekli olsun, disariya çekilen izolasyon malzemenin silikonize olup olmamasi, pencereyi içeriden takarken pencere ile duvar arasinda kalan bosluklarin iyi bir izolasyon malzemesi ile tamamen doldurularak kapatilip kapatilmamasi, çitalarin takilirken köselerin birlesip birlesmemesi olsun vb. unsurlarin çok dikkate alinmasi gerekir.

PVC pencerenin ömrü binanin ömründen daha fazladir. Fakat devamli kullanilma ile beraber bakim gerektiren kisimlari vardir. Öncelikle mevcut pencere kollarimiz sürekli bir güce maruz kalmakla birlikte vidalarda gevseme olabilir. Bu durumu bir tornavida ile kollardaki civatalari sikarak ortadan kaldirabiliriz. Yine metal aksamlarin periyodik olarak 2-3 ayda bir ince makine yagi ile yaglanarak daha rahat çalismasi saglanabilir. Pencerelerimizin contalarini arap sabunu ile silerek, daha yumusak ve uzun ömürlü hale getirebiliriz. Penceremizin iç ve dis kismi ilerleyen zamanlarda kirlenebilir. Pencerelerimizi içerisinde kati partiküller olmayan deterjanlar ile silmemiz gerekmektedir. Yani krem veya sivi deterjan ile beyaz bez kullanilarak silinmelidir. Tiner, aseton, gaz vb. sivilar ile profilimiz silinmemeli aksi taktirde penceremizin üzerinde cila zarar görür ve penceremiz matlasir. Bununla beraber camlari temizlemenin en iyi yolu sicak bir su ve temiz bir bezdir. Bunun disinda herhangi bir sivi kullanmamak gerekir.

UNUTMAMAK LAZIM KI IYI BIR ISLEM VE UYGULAMA ASAMASINDAN GEÇMEYEN PVC PROFILDEN PENCERE OLARAK BAHSETMEK DOGRU DEGILDIR.

image description

PVC Üretimi

Scheffer, 1989 yilinda PVC Pencere ve Kapi Profilleri üretimi yapmak amaciyla Istanbul'da kurulmustur. Kaliteli üretim anlayisi ile yola çikan Scheffer, üretimini yüksek teknolojiye sahip Almanya üretimli makineleri ile yapmaktadir.

Scheffer, tüm iklim kosullari göz önünde bulundurularak hazirlanan profil ürünleriyle Güney Amerika'dan Asya'ya, Avrupa'dan Avustralya'ya dünyanin birçok yerine ihracat yapmaktadir.

Üretimin her asamasinda kalite kontrolünü gerçeklestiren Scheffer, mühendisinden sevkiyatçisina, düzenledigi hizmet içi egitimlerle uzman bir kadroya sahiptir. Ürünlerinde kalitenin yaninda estetige de önem veren Scheffer, zengin profil çesitleri ve renk seçenekleri ile degerli mimar, mühendis ve dekoratörlerin vazgeçilmez tercihi olmustur.