image description

PVC Doğrama Üretimi

Sağlıklı ve uzun ömürlü bir şekilde pvc pencerelerinizi kullanmak isterseniz yapmanız gereken belli noktalar vardır.

Pencerenin montaj anından bütün kullanım süresi boyunca devam eden bir süreç içindedir. Buna göre öncelikle PVC pencere sistemlerinde en can alıcı nokta montaj olduğunu belirtmek gerekir. Kötü bir doğramayı iyi bir montajcı taktığı müddetçe yine uzun yıllar kullanabileceğiniz bir sistem ortaya çıkabilir, fakat iyi bir doğramayı, iyi bir profili doğru montajcı takmadığı sürece güzel sonuçlar vermeyecektir.

Montajda kullanılan malzemeler çok önemlidir. Kullanılan malzemede vida aralıkları olsun, mermerin tutturulma şekli olsun, dışarıya çekilen izolasyon malzemenin silikonize olup olmaması, pencereyi içeriden takarken pencere ile duvar arasında kalan boşlukların iyi bir izolasyon malzemesi ile tamamen doldurularak kapatılıp kapatılmaması, çıtaların takılırken köşelerin birleşip birleşmemesi olsun vb. unsurların çok dikkate alınması gerekir.

PVC pencerenin ömrü binanın ömründen daha fazladır. Fakat devamlı kullanılma ile beraber bakım gerektiren kısımları vardır. Öncelikle mevcut pencere kollarımız sürekli bir güce maruz kalmakla birlikte vidalarda gevşeme olabilir. Bu durumu bir tornavida ile kollardaki cıvataları sıkarak ortadan kaldırabiliriz. Yine metal aksamların periyodik olarak 2-3 ayda bir ince makine yağı ile yağlanarak daha rahat çalışması sağlanabilir. Pencerelerimizin contalarını arap sabunu ile silerek, daha yumuşak ve uzun ömürlü hale getirebiliriz. Penceremizin iç ve dış kısmı ilerleyen zamanlarda kirlenebilir. Pencerelerimizi içerisinde katı partiküller olmayan deterjanlar ile silmemiz gerekmektedir. Yani krem veya sıvı deterjan ile beyaz bez kullanılarak silinmelidir. Tiner, aseton, gaz vb. sıvılar ile profilimiz silinmemeli aksi taktirde penceremizin üzerinde cila zarar görür ve penceremiz matlaşır. Bununla beraber camları temizlemenin en iyi yolu sıcak bir su ve temiz bir bezdir. Bunun dışında herhangi bir sıvı kullanmamak gerekir.

UNUTMAMAK LAZIM Kİ İYİ BİR İŞLEM VE UYGULAMA AŞAMASINDAN GEÇMEYEN PVC PROFİLDEN PENCERE OLARAK BAHSETMEK DOĞRU DEĞİLDİR.

image description

PVC Üretimi

Scheffer, 1989 yılında PVC Pencere ve Kapı Profilleri üretimi yapmak amacıyla İstanbul'da kurulmuştur. Kaliteli üretim anlayışı ile yola çıkan Scheffer, üretimini yüksek teknolojiye sahip Almanya üretimli makineleri ile yapmaktadır.

Scheffer, tüm iklim koşulları göz önünde bulundurularak hazırlanan profil ürünleriyle Güney Amerika'dan Asya'ya, Avrupa'dan Avustralya'ya dünyanın birçok yerine ihracat yapmaktadır.

Üretimin her aşamasında kalite kontrolünü gerçekleştiren Scheffer, mühendisinden sevkiyatçısına, düzenlediği hizmet içi eğitimlerle uzman bir kadroya sahiptir. Ürünlerinde kalitenin yanında estetiğe de önem veren Scheffer, zengin profil çeşitleri ve renk seçenekleri ile değerli mimar, mühendis ve dekoratörlerin vazgeçilmez tercihi olmuştur.