image description

Cam Balkon

Ahşap kompozit (WPC) ahşabın ve plastiğin üstün özelliklerinin bir araya getirildiği yeni nesil bir yapı malzemesidir. Ahşabın doğal yapısı ve sıcaklığı, yenilenebilir doğal bir kaynak olması, yüksek mukavemeti, ekonomikliği gibi avantajları ile plastiğin suya, neme ve her türlü dış hava şartlarında üstün boyutsal stabilizasyonu, çürüme ve böceklenme dayanımı ve kimyasal direnci ahşap kompoziti üstün bir malzeme yapmaktadır.

Ahşap Kompozit, en nadir ağaç türlerinin sağlayacağı kalite ve görünümün yanı sıra gerçek bir çevre dostu alternatif sunmaktadır. Yüksek kaliteli ahşap plastik kompozit üretimi için know-how ve deneyim birikimi anahtar önem taşımaktadır. Dayanıklılık, estetik görünüm ve çevre dostu teknolojilerin kullanımı konularında mümkün olan en iyi koşulları sağlamaktadır.

Sert Ağacın Alternatifi

Dış etkenlere maruz kalan her çeşit sert veya yumuşak ahşabın ömrü sınırlıdır. Ahşap malzeme radyasyonu, nem, mantar oluşumu ve böceklenme gibi etkenlere karşı savunmasızdır. Bu etkenlere dayanım kazanabilmesi için mutlaka periyodik bakım gerektirir. 

Ahşap kompozit ise çüreme dayanımı yüksek, mekanik özellikleri yüksek dayanımlı, böcek ve mantar enfeksiyonuna dirençli, dağılmayan ve çatlamayan, kıymıklanmayan ve kaymayan, oldukça cazip bir alternatif oluşturmaktadır. Kullanılan hammadde ve son ürünün teknik özellikleri rakipsiz bir performans ve dayanıklılık sunmaktadır.